Sanal Santral Sektörü Nasıl?

Reklam

Sanal Santral Nedir?
Sanal Santral, bireylerin hususi yahut iş yaşamlarında kullanabildikleri haberleşme ihtiyaçlarının karşılanmasını gerçekleştiren İnternet tabanlı yeni kuşak telefon hizmetidir.
Bulut santral biçiminde de bilindik bu sistem, kullananlara standart bir santralin sağladığı hizmetlere ilave olarak teknolojik faydalar dahi sunar.
Teknolojik avantajlarının beraberinde bulut santral, adedi çoğalan telefonlarınızın durağan ücretlerini düşürür ve daha ekonomik tarifeleri ile tasarruf sağlar. Alışılmış santrallerden değişik olarak kurulum maliyeti gerektirmeyen bulut santral için İnternet bağlantısının olması yeterli olacaktır. İnternet’in bulunduğu her ortamda çalışması yönünden vakit ve mekan kavramını ortadan kaldırarak müşterilerine avantajlı bir hizmet sunar.

Günümüzde devamlı değişen teknoloji ve müşteri istekleri tarafında işletme içi yapınızı esnetmeniz gerektiğinde haberleşme yapınızın kuvveti yardımıyla bunu kolayca edinebilirsiniz. ve en muhimi bunun için eski kuşak durağan telefon hizmetlerinde olduğu gibi extra maliyetlerle de karşılaşmazsınız.
Farklı şubelerinizde tek bir telefon numarası kullanabilir, şubeleriniz arası iletişimi bedava bir biçimde içsel açıklama tekniği ile gerçekleştirebilirsiniz.
Çalışanlarınız dilediği vakit dilediği yerden aynı ofisinizde gibi durağan telefonu kullanabilir, aramalar yapar ve çağrıları yanıtlayabilirler.
Telefon santrali ihtiyaçlarınıza çözüm bulan santral yapısı teknolojik özellikleri ile haberleşme çözümünüzün en büyük parçası olmaya adaydır.

Tüm yeni kurumsal teknolojilerde olduğu gibi VoIP endüstrisine dair pekçok jargon ve pazarlama terimi bulunmaktadır. Aynı terim tedarikçiye tabi olarak değişik hizmetleri tanımlayabilir ve kendilerini rekabetten ayırmak için firmalar tıpkı hizmete değişik isimler verebilir.

Kurumsal VoIP sistemleri ile ilgili olan her bireyin bulut PBX (private branch exchange) terimi ile karşılaşması muhtemeldir. Hatta, bulut (sanal) santral (Bulut PBX) gibi tıpkı kavrama gelen terimler de olduğu için bu kavram azıcık baş mikser görünebilir. Ancak bu terimlerin tümü tıpkı hizmet cinsini yani hususi yahut paylaşılan data bağlantıları üzerinden online olarak yayılan PBX (hususi bulut (sanal) santral) işlevselliğine sahip telefon hizmetini söylem etmektedir.

Bulut (sanal) santral (Bulut PBX) sistemi, verilerin son kullanıcının sahip olduğu bir pc yahut tesisat yerine internet üzerinden aktarıldığı bulut enformatik (cloud computing) teknolojisine dayanır.

admin

admin