Sanal Santral Nedir?

Reklam

Sanal Santral, (Bulut Santral olarak ta adlandırılmaktadır.) şahsi yahut iş gayeli olarak haberleşme ihtiyacınızı çözmeye yönelik bir hizmetler bütünüdür. Sanal Santral size, normal bir santralin yapabildiklerine ilave olarak yeni ve teknolojik özelliklere sahip bir sistem sunar. Sanal Santral, yardımıyla tüm bu ilerlemiş IP Santral özelliklere sahip olmanın beraberinde, tasarruflarda sağlarsınız. Sayısallaşan telefon hatlarınızın durağan ücreti ortadan kalktığı gibi, ekonomik müzakere ücretleriyle de müzakere bedellerini aşağılara çekersiniz.
Müşteri yahut müşteri adayı telefonunuzu aradığında, Sanal Santral telefonu açar ve size hususi karşılama mesajını okumaya başlar,
“Sanal Santral’e hoş geldiniz. Kalite standartları gereği görüşmelerimiz kayıt altına alınmaktadır. Dahili numarayı biliyorsanız tuşlayınız. Bilmiyorsanız, Satış için 1’i, Muhasebe için 2’yi, Teknik Destek için 3’ü tuşlayınız. Operatöre bağlanmak için lütfen bekleyiniz”
– Örneğin 1 tuşlandığında davet satım kuyruğuna yönlenir. Kuyrukta resimde 2 adet içsel görülmektedir. İstenirse kuyruk içine durağan hat yahut cep telefonu eklenebilir. Kuyruğun bir başka kritik alanı dahi sıralama mantığıdır. Kuyrukta, sırayla, asgari cevaplayana göre yahut rastgele gibi değişik modeller seçilebilir. Eğer bir arama kuyrukta kalıp cevaplanmadıysa bu arama bilgisi kaydedilmiş yetki sahibi şahıslara sms uyarısı olarak gönderilebilir.
– Örneğimizde 2 tuşlandığında arama muhasebe dahilisine yönlenir.
– Örneğimizde 3 tuşlandığında arama GSM numarasına yönlenecektir.
– Örneğimizdeki tüm yönlenmelere ( tüm kuyruk dahililerine, doğrudan dahililere yahut GSM numarasına) ulaşılamadığında, arayanın ses kaydı maile gönderilebilir yahut arayanın bilgisi sms ile içsel sahibine ulaştırılabilir.
* İstenirse belli dış hatlardan gelen aramalar ivr senaryosuna uğramaksızın belli içsel yahut kuyruğa yönlendirilebilir.
* İstenirse belli dahililerin dış aramaları kendilerine tariflenen değişik dış hat numaraları üzerinden yapılabilir.

Günümüzün teknolojisini, orta ölçekli firmalardan kobi’lere kadar ulaştıran bir sistem olan farazi santralin, pekçok üstünlüğü vardır.
– En büyük avantajlarından biri, rastgele bir santral yatırımı gerektirmemesidir. Bütün IP Santral özelliklerini kullanabilirken, kurulum, güncelleme, teknik dayanak yahut daha ardından sistem yenilemek gibi, önünüze çıkabilecek tüm tesisat ve program masraflarından kurtulmuş olursunuz.
– Çalışma alanınızı bir ofisle sınırlandırmaz. Dahili numaralarınız, değişik binalarda, şehirlerde, üstelik ülkelerde olabilirken. Bir cep telefonunu dahi, içsel hat olarak sisteminize eklenebilir.
– Birçok firmada maliyet yönünden bir sekreter bulundurulmadığından, telefonlar iş hususu ile ilgili bilgisi yetersiz kişilerce açılabilmektedir. Hatta fazlası vakit büroda kimse olmadığından, müşteri aramaları karşılanamamaktadır. Buda firmanın saygınlık kaybına, üstelik iş kaybına neden olmaktadır. Bu halde Sanal Santral, bir farazi sekreter hizmetiyle tüm aramalarınızı karşılayarak kurumsal kimliğinizi sergiler. Aramayı cebinize bir içsel gibi bağlayabilir. Size arama bağlanamazsa, arayanın ses kaydınız alır ve mailinize iletir (Sizde dahilinizden *123 tuşlayarak, bırakılan mesajları bedava dinleyebilirsiniz.) Böylece hem kurumsal imajınızı mahfuz olur, üstelik potansiyel müşterilerin, size her ihtimalde ulaşmasını sağlamış olur.
– Sanal santralin bir üstünlüğü dahi sizi durağan hat giderlerinden kurtarmasıdır. Eski tip durağan hatlar, eş vakitli karşılıklı tek bir arama kapasitelidirler. (Siz aradığınız anda gelen aramaya meşgul çalar.) Bu yüzden pekçok firma telefonları meşgul çalmasın diyerek onlarca hat alarak PBX diye tanımladığımız yapıları oluşturmakta ve onca hattın durağan giderlerini de ödemektedirler. Bu durağan giderler yüzlerce liraları bulmaktadır. Sanal santralin bu duruma getirdiği en büyük zarafet, sizi bu durağan hat giderlerinden kurtarmasıdır. Kısaca bir hattınızı (bu en çok aranan hattınız olacaktır) numerik üstelik çevirdiğimizde, ilk olarak durağan masraf ortadan kalkar ve 1 telefon hattından eş vakitli onlarca arama yapabilmeye başlarsınız. (Aynı anda 100 adet ani çağrıya ulaşılabilmektedir.) Bu sayede tek bir hat tüm işinizi çözer ve sizde hem sayısala taşıdığınız hat için üstelik atıl duruma düşen hatlara bundan sonra gereksiniminiz kalmadığından iptal ettirdiğiniz için durağan giderlerden de kurtulmuş olursunuz.

– Birçok müteşebbis durağan hat kullanmamasına karşın, kurumsal kimliği sergilemesi açısında haricen durağan hat üstünde aranabilme avantajını arzu etmektedir. Sanal santralin burada size sunmuş olduğu yarar şayet, kurumun resmi olarak kayıtlı olduğu her ilde, size numerik deyim ettiğimiz onlarca arama kapasiteli) hatları size, tahsis edebilmesidir. Bu hatların tahsisiyle, siz, en kısa sürede aranabilir duruma gelmekte ve size hususi ses kaydı ve de yönlendirme senaryoları ile kurumsal imajınızı sergileyebilmektesiniz.
– Maliyetler demişken, büyüklü küçüklü pekçok firma telekom maliyetlerinde tasarrufa gitme düşüncesindedir. Sanal santralin burada size sağlayacağı yarar gerçekleştireceğiniz tüm aramalarda en düşük fiyatlarla konuşmalarınızı sağlaması ve neyi ne için ödediğinizi bilmenizdir. Size verilecek kullanıcı adı ve şifreyle tüm arama detaylarınızı ani olarak takip edebilmektesiniz. Böylece tüm iletişimin denetimi de size geçmiş olmaktadır.
– Bu sisteme dahil olan tüm firmalar, kendi aralarında bedava görüşmektedirler. Böylece yoğun görüştüğünüz kurumları dahi (mesela müşterilerinizi) Sanal Santral eko sistemine dahil ettiğinizde, telekom rakamlarınızda mühim düşümler sağlarsınız.

admin

admin